VIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików”

Siedlce, a dokładniej tamtejszy klub strzelecki Dragon są ponownie gospodarzem rozgrywanych od 19 marca zawodów dla młodzików i juniorów młodszych. Podczas „Zlotu Orlików” rywalizuje około 90 strzelców z całej Polski, w tym 12 osobowa reprezentacja Zawiszy Bydgoszcz.
Bardzo młody skład „Zawiszy” udanie rozpoczął zawody, które rozgrywane są w konkurencjach pneumatycznych.
W pistolecie pneumatycznym dziewcząt wygrała Hanna Szawluk, tuż za podium uplasowała się Wiktoria Szymczak, a Julia Sejdak zajęła 5. miejsce.
Młodzicy w tej samej konkurencji mieli nieco mniej szczęścia podczas strzelania 5. miejsce wystrzelał Adam Matuszak, a Patryk Budziak po otrzymaniu 18 pkt. karnych sklasyfikowany został na 6. miejscu.
Bardzo dobrze strzelali młodzicy w konkurencji karabinu pneumatycznego, gdzie Michał Piątek zajął 2 . miejsce z wynikiem 286,4 pkt., trzeci był Rober Bronisławski kolega klubowy z wynikiem 280,6 pkt., a na 4. miejscu z wynikiem 279,8 znalazł się Michał Wąs. Dodajmy, że obaj Michałowie to dopiero I klasa gimnazjum i tak naprawdę rozpoczynają strzelecką karierę.
Dziewczęta w tej samej konkurencji, choć strzelały wyższe wyniki niż chłopcy zajęły nieco dalsze miejsca, 6. była Patrycja Kęsik (287,6),a 8. pozycję zajęła Karolina Bernacka (284,2).
Marta Mazany i Magda Balcer strzelały bardzo dobrze w pierwszej zmianie juniorek młodszych i po niej odpowiednio zajmowały pierwszą i drugą lokatę z wynikami 408 i 405 punktów.