Medalowe żniwa podczas Mistrzostw Polski

007

W wielkim stylu rozpoczęli Mistrzostwa Polski zawodnicy naszego Klubu. Pierwszego dnia rozgrywanych właśnie we Wrocławiu Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn strzelcy Zawiszy wywalczyli 7 medali!
Worek z medalami otworzyły Klaudia Breś, Justyna Grabowska i Marika Lutowska zdobywając złoty medal drużynowo w pistolecie pneumatycznym. Dodatkowe emocje przysporzyły nam Klaudia i Justyna zajmując w indywidualnym finale odpowiednio 1 i 6 miejsce. Marika ostatecznie uplasowała się na 14 pozycji.
Kolejne medale zapewnili Panowie w konkurencji  karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc. Nasza drużyna w składzie Bartosz Jasiecki, Daniel Czerwiński i Rafał Łukaszyk zdeklasowała rywali i ustanawiając nowy Rekord Polski – 1871,1 pkt. , zdobyła złoty medal. Nasi zawodnicy pokazali się też ze świetnej strony zdobywając indywidualnie złoty (Bartek) i brązowy (Daniel) medal. Odrobinę szczęścia zabrakło Rafałowi, ale i tak zajął świetną 5 lokatę. W konkurencji tej startowali także Maciej Stefanowicz (11 miejsce), Zbigniew Poliszuk (28) oraz Tomasz Miszker (34).
Na strzelnicy 25- metrowej Zawisza również miał swoich reprezentantów. W konkurencji pistoletu szybkostrzelnego nasz junior Andrzej Zalski awansował do finału z piątym wynikiem. Sztuka ta niestety nie udała się Damianowi Żołądziejewskiemu, któremu zabrakło jednego punktu aby bić się o medale. W finale Andrzej pokazał lwi pazur i mieszając szyki kilku doświadczonym zawodnikom wspiął się na trzeci stopień podium.
Po południu kolejną dawkę pozytywnych wrażeń dostarczyły nam Joanna Nowakowska, Patrycja Makowska i Marta Mazany. W konkurencji karabinu sportowego 3×20 nasz zespół (składający się z seniorki, juniorki i juniorki młodszej) nie pozostawił złudzeń „kto rządzi i dzieli” w karabinie zdobywając złoty medal z przewagą 11 pkt. nad kolejną drużyną. Ponadto cała trójka zawodniczek znalazła się w finale gdzie zajęły miejsca 4- Marta, 6- Patrycja i 7- Asia. W „postawach” startowały też inne nasze juniorki- Romana Kominiak (16), Marta Cybulska (18) oraz Martyna Chudzińska (20).
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i czekamy na kolejne wspaniałe wieści z Wrocławia.