UDAŁO SIĘ! ZROBILIŚMY TO!

ams2016

Nasz Klub wraz z KU AZS UKW zorganizował Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym. Rok temu propozycja zorganizowania tej imprezy spadła na nas znienacka i jeszcze pół roku temu wszyscy się zastanawiali, czy ta impreza w ogóle odbędzie się w Bydgoszczy. Warunkiem zorganizowania AMŚ było doprowadzenie strzelnicy do stanu pozwalającego na bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Konieczne było zdobycie dodatkowych środków finansowych na remont, udało się je zgromadzić przy wsparciu Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ZAWISZA, Miasta Bydgoszcz i Ministerstwa Sportu i Turystyki, koniczny był również wkład własny Klubu. Wszelkie formalności związane z dotacjami udało się sfinalizować na koniec lipca i w sierpniu! ruszył remont strzelnicy, który z powodzeniem zakończył się na 10 dni przez zawodami. Remont, remontem, ale nasza strzelnica z gumy nie jest, więc na czas zawodów zaadaptowaliśmy dwa inne obiekty znajdujące się w kompleksie ZAWISZA. I tak, strzelnica pneumatyczna powstała na krytych kortach tenisowych, a finały konkurencji na 10 i 50 przeprowadzane były na krytej bieżni. Było to ogromne wyzwanie techniczne, aby stworzyć odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne warunki do przeprowadzenia zawodów rangi mistrzostw świata na obiektach zupełnie do tego nieprzeznaczonych. Wszystkie konkurencje przeprowadzane była na tarczach elektronicznych SIUS, które przyjechały do nas z czterech ośrodków strzeleckich takich jak Wrocław, Zielona Góra, Białystok i Ustka, gdyż sami nie dysponujemy taką ilością elektroniki, która pozwoliłaby na sprawne przeprowadzenie zawodów, w których brało udział 312 uczestników. Jest to rekordowa ilość zawodników w historii rozgrywania Akademickich Mistrzostw Świata.
Ogromne podziękowania z pracę należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy. Bardzo dziękujemy Prezesowi Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego panu Tomaszowi Kwietniowi za powierzenie nam organizacji AMŚ, a co za tym idzie również za wiarę w to, że nam się uda. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Bydgoszczy panu Rafałowi Bruskiemu za wyrażenie zgody na organizację imprezy na miejskich obiektach oraz za wsparcie finansowe. 
Bardzo dziękujemy Klubowi Uczelnianemu AZS UKW Bydgoszcz na czele z Panią Prezes Katarzyną Domańska za wspólne dążenie do przeprowadzenia imprezy na najwyższym poziomie.  

Największe podziękowania należą się naszym trenerom, zawodnikom, współpracownikom i przyjaciołom Klubu, bez których nie byłoby szans na powodzenie tej imprezy. Jesteśmy wdzięczni firmie KABA i jej właścicielowi Kazimierzowi Bagrowskiemu za jego wsparcie i pomoc w tworzeniu wyposażenia strzelnicy. Dziękujemy firmie Meblopol Dariusz Gościński za wyposażenie stanowisk na hali finałowej.
Nieocenioną pomoc, za którą serdecznie dziękujemy otrzymaliśmy od Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ZAWISZA. Zaangażowanie Panów Dariusza Bednarka, Adama Czizmowskiego i Mariusza Kurdelskiego przyczyniło się do odpowiedniego przygotowania obiektów oraz umożliwiło bezpieczne i właściwe przyjęcie gości z całego świata. Gratulujemy Pani Joannie Piskor – Kierownik Hotelu ZAWISZA umiejętnego poradzenia sobie z chaosem żywieniowym, przy karmieniu ok. 600 osób. 

Dziękujemy naszym zawodnikom i trenerom, którzy już na 2 tygodnie przed zawodami rozpoczęli ogromną pracę mającą na celu stworzenie areny zmagań dla najlepszych zawodników z całego świata. Zawodnicy rezygnowali z treningów i dzielnie stawiali czoła z mopem w ręku poremontowym brudom. Później ochoczo wspomagali trenerów przy tworzeniu strzelnic. Następnie, już w czasie mistrzostw godnie reprezentowali nas jako wolontariusze. Byli dla nas ogromnym wsparciem, doskonale radzili sobie w kontaktach z naszymi gośćmi oraz wprowadzali miła i radosną atmosferę.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc, bez Was ta impreza by się nie odbyła. Dziękujemy także niedowiarkom, ludziom, który wątpili w powodzenie imprezy współorganizowanej przez CWZS ZAWISZA – Klub Strzelecki, było to dla nas bardzo motywujące i z satysfakcją stwierdzamy, że daliśmy radę!

Zarząd i Kierownictwo CWZS ZAWISZA – Klub Strzelecki

001-1 001 01 002 003 004 007 008-1 008 009 010-1 010 013 13 014-1 014-2 014 015 15 16 017 018 019 20

022

027 033 034 037-1 037 052 056 58 062 064 65 073 074 083 095 118126

Fot. www.pzss.org.pl

Więcej zdjęć