MP

 

W dniach 29.06-02.06.2017 na wrocławskiej strzelnicy Śląska Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które zawodnicy CWZS ZAWISZA Klub Strzelecki mogą zaliczyć do bardzo udanych. Z największym dorobkiem medalowym z zawodów powrócił Rafał Łukaszyk, który indywidualnie zdobył dwa srebrne medale w konkurencjach Karabin Pneumatyczny 60 strzałów oraz Karabin Dowolny 3×40 strzałów. Ponadto w konkurencji Karabin Pneumatyczny 60 w drużynie Rafał wraz z Piotrem Frieske i Tomaszem Miszkerem uplasowali się na drugim miejscu. W tej konkurencji indywidualnie na  trzecim stopniu podium stanął Tomasz Miszker.

W pozostałych karabinowych konkurencjach nasi panowie także stawali na podium, w „trzech postawach” drużyna w składzie Rafał Łukaszyk, Piotr Frieske, Bartosz Jasiecki zajęła drugie miejsce, natomiast w Karabinie Dowolnym 60 leżąc złotym składem okazał się zespół – Bartosz Jasiecki, Daniel Czerwiński i Rafał Łukaszyk. Na drużynowe złoto złożyły się indywidualne sukcesy – złoty medal Bartka i srebrny Daniela.

Nie zawiedli także „pistoleciarze”- Klaudia Breś, Oskar Miliwek i Wojciech Knapik.

Nasza Olimpijka z Rio Klaudia Breś wygrała konkurencję Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów, a wraz z koleżankami z drużyny Justyną Grzybowską  i Martyną Klosak w Pistolecie Sportowym 30+30 uplasowały się na trzecim stopniu podium. Oskar Miliwek to junior, który zwyciężył z seniorami w swojej koronnej konkurencji Pistolet Szybkostrzelny 2×30, a z kolegami z drużyny Damianem Żołądziejewskim i Andrzejem Zalskim zdobyli srebro w tej samej konkurencji.

W konkurencji Pistolet Pneumatyczny 60 strzałów Wojciech Knapik zajął drugą lokatę.

Nasze karabiniarki postawiły na pracę zespołową i drużyna w składzie Aneta Stankiewicz, Marta Cybulska i Marta Mazany zdobyła srebrny medal w konkurencji Karabin Pneumatyczny 40 strzałów oraz złoto w Karabinie Sportowym 3×20. W trzeciej konkurencji w drużynie miejsce Cybulskiej zajęła Patrycja Makowska i panie zdobyły brąz w Ksp 60 leżąc.

 

W tym samym czasie we Wrocławiu rozegrane były Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelaniach do rzutków, na których także nasi śruciarze pokazali co potrafią. Bartłomiej Seweryn wywalczył dwa medale wśród juniorów, złoty w konkurencji Trap 125, a w Doube Trap 150 zajął drugą lokatę. W Młodzieżowcach  konkurencję Skeet 125 wygrał Adam Chmieliński.

 

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerom: Tadeuszowi Czerwińskiemu, Ireneuszowi Stachowskiemu, Adamowi  Graduszewskiemu, Wojciechowi Kulmatyckiemu, Sławomirowi Maciejewskiemu i Jakubowi Werysowi.

W klasyfikacji medalowej Zawisza dobył I miejsce wśród medali indywidualnych i II dzięki medalom drużynowym.

Fot: PZSS/Włodzimierz G. Gałecki