Dominatorzy Zawiszy na Mistrzostwach Polski

20150628_135027

We wspaniałych humorach wrócili ze strzelnicy we Wrocławiu zawodnicy CWZS Zawisza Klub Strzelecki. Po rozpoczęciu z wysokiego „C” w piątkowych konkurencjach, nasza ekipa postanowiła pójść za ciosem także w sobotę i niedzielę.
Na początek sobotniej rywalizacji nasi specjaliści od strzelań karabinowych przystąpili do konkurencji Kdw 3×40. Po raz kolejny rewelacyjnie spisała się nasza drużyna w składzie Rafał Łukaszyk, Bartosz Jasiecki i Daniel Czerwiński, zdobywając kolejny srebrny medal. Cała trójka znalazła się też w finale gdzie jednak zabrakło szczęścia i Panowie zajęli odpowiednio 5, 6 i 7 miejsce. Nieznacznie poza finałową ósemką uplasowali się Tomasz Miszker (13) i Maciej Stefanowicz (15).
Kolejny drużynowy medal koloru srebrnego przywieźli nam Wojciech Knapik, Jacek Wójcis i Damian Żołądziejewski. Dodatkowo Wojtek jako jedyny z trójki awansował do finału z pierwszym wynikiem i na takiej samej pozycji finał zakończył- jest złoto indywidualnie. Dodajmy, że Jacek zajął 12 miejsce, a Damian był 39.
Bez sukcesów indywidualnych zakończyły rywalizację nasze zawodniczki w pistolecie sportowym. Justyna Grabowska była 6., Klaudia Breś- 7, a Marika Lutowska- 13. Mimo tego uzyskane przez nie wyniki pozwoliły na zdobycie kolejnego srebrnego medalu w klasyfikacji drużynowej.
W drugiej połowie dnia emocje powróciły na strzelnicę 10- metrową, za sprawą zawodniczek startujących w konkurencji Kpn 40. Po raz kolejny reprezentowała nasz klub spora, bo sześcioosobowa grupa zawodniczek.  Trzyosobowa drużyna w składzie Marta Cybulska ( 7 indywidualnie), Joanna Nowakowska (14) i Martyna Chudzińska (36) po raz kolejny stanęła na drugim stopniu podium. Pozostała trójka Zawiszy uplasowała się na miejscach 17- Marta Mazany, 41- Romana Kominiak i 46- Patrycja Makowska.
W niedzielę od sukcesu indywidualnego zaczął Wojciech Knapik, który zasygnalizował wysoką formę zajmując drugie miejsce w pistolecie dowolnym. W tej samej konkurencji startował Jacek Wójcis, który zajął 21 miejsce.
W Ksp 60 leżąc, srebro indywidualnie wywalczyła Patrycja Makowska. Do kolejnego sukcesu „dorzuciły” się Joanna Nowakowska (12 miejsce) i Marta Mazany (17) i w ten sposób nasza trójka po raz kolejny cieszyła się ze srebrnych krążków. Pozostałe lokaty naszych zawodniczek to 29- Marta Cybulska, 34- Martyna Chudzińska i 48-Romana Kominiak.
Na zakończenie rywalizacji Mistrzostw Polski wielką radość sprawili Daniel Czerwiński I Rafał Łukaszyk, którzy to stanęli odpowiednio na pierwszym i drugim stopniu podium w konkurencji karabinu pneumatycznego. W klasyfikacji drużynowej dodano jeszcze wynik Bartka Jasieckiego ( 11 indywidualnie) i Zawisza znów na „pudle” – kolejne srebro. W tej konkurencji Tomasz Miszker był 16,  Maciej Stefanowicz- 23.
Podsumowując nasza reprezentacja podczas Mistrzostw Polski zdobyła 9 medali indywidualnie (4,3,2) oraz 9 drużynowo (3,6,0).  18 medali okazało się największą zdobyczą podczas wrocławskich zawodów. Jedynie Flota Gdynia próbowała dotrzymać nam kroku zdobywając w sumie 15 krążków.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i rekordów, a także dziękujemy za pozytywne emocje.