mps2016

Z imponującym dorobkiem medalowym powrócili nasi zawodnicy z rozgrywanych we Wrocławiu Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn (30.06.-03.07.2016).
Zawodnicy Zawiszy wywalczyli łącznie 16 medali, w tym 7 indywidualnych i 9 drużynowych. Z dwoma indywidualnymi i trzema drużynowymi krążkami wróciła Aneta Stankiewicz, która zdobyła brązowy medal w konkurencji karabinie sportowym  3×20 i srebrny w Karabinie pneumatycznym 40 strzałów. Tworząc drużynę wraz z Martą Mazany i Patrycją Makowską panie zdobyły złoty medal w konkurencji Ksp 3×20, w konkurencji Ksp 60 leżąc i Kpn 40 w miejsce Marty do drużyny weszła Marta Cybulska i przyczynił się do zdobycia kolejnych dwóch złotych medali dla Zawiszy.
Zawodniczki naszego klubu zdobyły także medale drużynowe w konkurencjach pistoletowych. Drużyna w składzie Klaudia Breś, Justyna Grabowska i Kamila Chmielewska dwukrotnie stawały na trzecim stopniu podium – w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30 i pistolet pneumatyczny 40 strzałów.

Nasi specjaliści w strzelaniach karabinowych także pokazali kunszt strzelecki i w konkurencji Karabin dowolny 3×40 Rafał Łukaszyk wywalczył srebro, a Daniel Czerwiński brąz. Obaj w drużynie z Bartoszem Jasieckim w tej samej konkurencji zdobyli brąz, ale wspólnie triumfowali w konkurencji Kdw 60 l. Bartosz Jasiecki indywidualnie w Kdw 60 leżąc uplasował się na trzecim stopniu podium. Karabinowa drużyna w składzie Rafał Łukaszyk, Tomasz Miszker i Piotr Frieske zdobyła srebrny medal w konkurencji Kpn 60.

Także pistoleciarze nie dali o sobie zapomnieć. Wojciech Kanpik zajął drugie miejsce w konkurencji Pistolet dowolny 60 strzałów, a jego młodszy kolega Oskar Miliwek powrócił z zawodów z brązowym medalem. Zwycięski skład w konkurencji Pistolet szybkostrzelny stworzyli Oskar Miliwek, Damian Żołądziejewski i Andrzej Zalski.