Młodzieżowcy i Juniorzy na medal!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 17-20 września 2015 we Wrocławiu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
Nasi zawodnicy udowodnili kolejny raz, że można na nich polegać jak na Zawiszy! Juniorzy i Młodzieżowcy wywalczyli 14 medali indywidualnych, 3 drużynowe oraz ustanowili nowy rekord Polski.

Wśród juniorów dominatorem zawodów został Oskar Miliwek, który wywalczył 2 złote i 1 brązowy medal. Na pierwszym stopniu podium stanął w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2×30, a wraz z nim, ale na trzecim miejscu, klubowy kolega Andrzej Zalski. W konkurencji pistolet sportowy 30+30 Panowie Miliwek i Zalski nie pozostawili rywalom złudzeń „kto tu rządzi”, zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce.
Oskar specjalizujący się w pistolecie szybkostrzelnym powalczył także w konkurencji pistoletu dowolnego i wywalczył brązowy medal.

Klaudia Tomaszewska, Patrycja Makowska i Aneta Stankiewicz to prawdziwy „DREAM TEAM”. Zespołowo wygrały wszystko co było do wygrania. Drużyna stawała na pierwszym stopniu podium w konkurencji karabin sportowy 3×20 oraz 60 leżąc i karabin pneumatyczny 40. Aby podkreślić swój wysoki poziom Panie ustanowiły nowy rekord Polski w konkurencji Ksp 60l.
Indywidualnie Klaudia i Partycja zdominowały podium w konkurencji Ksp 60l. plasując się kolejno na pierwszym i drugim miejscu. Aneta Stankiewicz zajęła trzecie miejsce w konkurencji Ksp 3×20.
W grupie młodzieżowców również dostrzec można kolekcjonera trofeów. Jest nim Tomasz Miszker, który wywalczył dwa brązowe medale w konkurencji karabin dowolny 3×40 i 60l. oraz srebro w karabinie pneumatycznym 60 strzałów. Tomkowi na podium po konkurencji Kdw 3×40 towarzyszył inny zawiszanin Maciej Stefanowicz, który uplasował się stopień wyżej i na jego szyi zawisł srebrny medal.
W pistolecie kobiet jedyny, ale za to złoty medal zdobyła Klaudia Breś w konkurencji pistolet sportowy 30+30.  W pistolecie szybkostrzelnym 2×30 srebrny medal zdobył Damian Żołądziejewski.

Współautorami sukcesów karabiniarzy są trenerzy Tadeusz Czerwiński, Ireneusz Stachowski i Adam Graduszewski, grupę pistoletu przygotował trener Wojciech Kulmatycki.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniały występ na Mistrzostwach Polski.