23 medale w jeden weekend!

MPJ

Kolejny pracowity weekend za nami. Nasi zawodnicy w dniach 06-09.07.2017 uczestniczyli
w trzech imprezach – Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych we Wrocławie oraz w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniach śrutowych, które odbyły się w Poznaniu.

Wśród juniorów prym wiódł Oskar Miliwek, który na podium dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu. Po złoto sięgnął w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30 oraz Pistolet Szybkostrzelny 2×30. Ze złotymi krążkami z Mistrzostw Polski powróciły także Marta Mazany, która zwyciężyła w konkurencji Karabin Pneumatyczny 40 strzałów i Patrycja Makowska zwyciężczyni konkurencji Karabin Sportowy 60 strzałów leżąc. Do woreczka z medalami swój brąz dorzuciła Marta Cybulska, który wywalczyła go w konkurencji Karabin Sportowy 3×20.

Dzięki udanym startom indywidualnym drużyna w składzie Marta Cybulska, Marta Mazany
i Partycja Makowska
zwyciężyła w konkurencjach Ksp 3×20 i Ksp 60 leżąc. Skład Marta Cybulska, Marta Mazany i Jowita Kawecka wywalczyła srebro w Kpn 40.

W ekipie młodzieżowców podwójną złotą radość przyniosła Aneta Stankiewicz, która zwyciężyła w konkurencji Karabin Sportowy 3×20 i 60 leżąc. Podwójną medalistką okazała się Klaudia Breś, która wygrała konkurencję Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów, a w Pistolecie Sportowym 30+30 uplasowała się na trzeciej pozycji. W konkurencji Pistolet Szybkostrzelny 2×30 I i II stopień podium zajęty był przez zawodników Zawiszy, kolejno przez Andrzeja Zalskiego i Damiana Żołądziejewskiego. Podobnie jak u juniorów „postawy” pozwoliły dopełnić dorobek medalowy. Piotr Frieske wywalczył brąz w Kdw 3×40.

Z Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn Zawiszanie powrócili z ośmioma medalami – pięcioma indywidualnymi i trzema drużynowymi.

W konkurencji Double Trap 150 zwyciężył Hubert Olejnik, a Jakub Werys wywalczył brąz. Panowie Olejnik i Werys w dryżynie z Jakubem Trzebińskim w tej samej konkurencji zdobyli złoto drużynowo. Ponadto Jakub Werys zobył także złoty medal indywidualnie i brązowy drużynowo z Rafałem Zawalem i Kamilem Suchomskim w konkurencji Skeet 125.
W konkurencji Trap 125 srebro wywalczył Hubert Olejnik, a brąz Jakub Trzebiński, co pozwoliło na drużynowe złoto, do którego przyczynił się także trzeci członek drużyny Robert Machij.

Wszystkim medalistom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!