132

W dniach 20-24 lipca 2018 do zmagań w najważniejszej imprezie sezonu przystąpili juniorzy młodsi. Tegoroczny Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Grand Prix Polski Juniorów Młodszych odbyły się we Wrocławiu.

Absolutnym dominatorem okazał się Michał Piątek, który „zgarnął” wszystko co było do zdobycia. Z 10-cio punkową przewagą wygrał konkurencję 3×30 i ustanowił nowy Rekord Polski. W konkurencji Karabin pneumatyczny, także nie pozostawił rywalom cienia szans, wygrał tę konkurencję z wynikiem 509,5 i kolejnym Rekordem Polski.
W Grand Prix Polski Juniorów Młodszych w konkurencji Ksp 50 leżąc Michał zdeklasował przeciwników i wywalczył złoty medal. Jedynie w Karabinie pneumatycznym MIX okazał litości i wraz z Patrycją Kęsik stanęli na drugim stopniu podium.

045 mpa 014

Michał Pątek na 1. stopniu podium

MP

Michał Piątek z trenerem Adamem Graduszewskim

 

Na równie wysokim poziomie co Michał wystąpił Wiktor Kwieciński, który zdobył złoto w konkurencji Skeet 100 i także ustanowił nowy Rekord Polskiw tej konkurencji.

052 053

Zwycięzca i Rekordzista Polski w Skeet 100 – Wiktor Kwieciński

 

Ogromne powody do dumy sprawiła nam Natalia Berdych, która dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium i z zawodów wróciła ze srebrnymi medalami w konkurencji Pistolet sportowy 30+30 i pistolet pneumatyczny 50 strzałów.  W konkurencji Pistolet sportowy z Natalia na podium stanęła Martyna Klosak, która wywalczyła brązowy medal.

Nasz specjalista od pistoletu szybkostrzelnego – Patryk Budziak, potwierdził swój talent i wywalczył brązowy medal w tejże konkurencji. Także w Grand Prix Patryk uplasował się na trzecim miejscu w konkurencji Pistolet dowolny.

 

005

Natalia Berdych i Maryna Klosak podczas dekoracji

078

Dumny trener Wojciech Kulmatycki ze swoimi Gwiazdami Natalią i Martyną

W Finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nasi zawodnicy wygrali klasyfikację medalową, w klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na drugim miejscu, podobnie jak w rankingu województw, gdyż jesteśmy jedynym klubem strzeleckim reprezentującym Kujawy i Pomorze.

001

Wszystkim zawodnikom i trenerom- Adamowi Graduszewskiemu, Wojtkowi Kulamtyckiemu, Kubie Werysowi, Irkowi Stachowskiemi i Tadziowi Czerwińskiemu serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

fot.: www.pzss.org.pl