Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – rzutki 22-26.06.2018 Poznań

Po roku ciężkiej pracy nasi zawodnicy stanęli na arenach sportowych, by walczyć o tytuły Mistrzów Polski. Pierwsi do rywalizacji przystąpili specjaliści w strzelaniach do rzutków. W dniach 22-26.06 w Poznaniu otworzyli worek z medalami dla strzelców Zawiszy. Doskonały start odnotował Jakub Werys, który wywalczył złoty medal w konkurencji Skeet 125 oraz dwukrotnie wyrównał Rekordy Polski, zarówno w konkurencji podstawowej – 121 pkt., jak i w finale – 56 pkt. Złotą medalistką Mistrzostw Polski została także Izabela Prestegard, która wygrała konkurencję Trap 125 i ustanowiła nowy Rekord Polski finału- 38, multimedalistą mistrzostw został Jakub Trzebiński, który indywidualnie w konkurencji Trap 125 zdobył srebrny medal, a złoty w drużynie wraz z Hubertem Olejnikiem i Robertem Machijem.

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn  22-26.06.2018 Poznań

Kolejnymi, którzy sięgnęli po medale byli seniorzy specjalizujący się strzelaniach z karabinu i pistoletu. Swoje umiejętności zaprezentowali na strzelnicy Śląska Wrocław w dniach 05-08.07.2018. Absolutnym łowcą medali został Oskar Miliwek, który zdobył pięć krążków. Indywidualnie Oskar sięgnął po złoto w swojej koronnej konkurencji – pistolecie szybkostrzelnym oraz po srebro w pistolecie standard. W drużynie z Damianem Żołądziejewskim i Patrykiem Budziakiem, panowie wywalczyli dwa brązowe medale w konkurencjach Pistolet standard i Pistolet szybkostrzelny. Team w składzie Oskar Miliwek, Patryk Budziak i Wojciech Knapik stanął na trzecim stopniu podium w konkurencji Pistolet dowolny. Wojciech Knapik indywidualnie sięgnął po brąz w Pistolecie centralnego zapłonu.

Pst 3x20 drużynowo  pst 3x20
Pst 3×20 drużyna                      Oskar Miliwek Pst 3×20

Tradycyjnie najwyższą klasę pokazała nasza niezawodna Klaudia Breś, która zwyciężyła w konkurencji Pistolet sportowy 30+30. Zwycięstwo Klaudii przyczyniło się do zdobycia brązowego medalu drużyny, którą wsparły Maryna Klosak i Natalia Berdych.

Doskonale spisali się karabiniarze. Tradycyjnie już Bartosz Jasiecki stanął na pierwszym stopniu podium w konkurencji Karabin dowolny 60 leżąc. Drugi nasz specjalista od „leżącej” Daniel Czerwiński zajął trzecie miejsce, a wyniki obu panów pozwoliły drużynie wspartej przez Rafała Łukaszyka cieszyć się ze złotego krążka. W Karabinie dowolnym 3×40 drużyna w składzie Piotr Frieske, Bartosz Jasiecki i Rafała Łukaszyk wywalczyła srebro.
Kobiecego honoru broniła z powodzeniem Aneta Stankiewicz, która w Karabinie dowolnym 3×40 sięgnęła po brąz, a drużyna, którą tworzyła wraz z Martą Mazany i Marta Cybulską dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium – w karabinie dowolnym 3×40 i 60 leżac.

Ojcami sukcesów są trenerzy Wojciech Kulmatycki, Tadeusz Czerwiński, Ireneusz Stachowski, Adam Graduszewski. Zarówno zawodnikom, jak i trenerom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za walkę i osiągnięte wyniki.